Foto KornerFOTO: Visočki košarkaši poraženi u Travniku rezultatom 108:65

Sinoć je u Travniku, u okviru trećeg kola košarkaške A2 lige – grupa jug, ekipa KK “Travnik Bosna Tours” ugostila svoje kolege iz Visokog. Nakon prošlosedmičnog poraza protiv ekipe Mostara i navoda pojedinaca, koji su izričito demantovani od uprave kluba, o bojkotu igrača, članovi KK “Visokog” sinić su pokušali da pronađu pravi ritam u igri i da savladaju ove godine jaku ekipu Travnika.

Visočani su veoma dobro otvorili utakmicu, te nisu nimalo ličili na onu ekipu koja je u prethodnom kolu poražena 29 razlike, odnosno, igra ove ekipe konačno je počela ličiti na timsku igru, što je pokazatelj možda dobre budućnosti u nastavku prvenstva. Dobro pariranje protivniku i izvanredna igra u napadu i odbrani krasili su Visočane u sinoćnjoj utakmici, odnosno, u prvom njenom dijelu, te su na poluvremenu uspjeli da dođu do iznenađujućeg vodstva.

kk travnik kk visoko (1)U drugom dijelu utakmice ponovo dolazi do blagog raspada u redovima KK “Visoko”, te je do izražaja je došla mnogo duža klupa domaćeg tima i snaga pojačanja, kojih je u Travniku ove godine bio veliki broj. Visočani, kojima nedostaje nekoliko standardnih igrača u prvom dijelu ove sezone, nisu mogli da održe stvorenu prednost na poluvremenu. Također, veliki utjecaj na preokret rezultata imalo je i katastrofalno suđenje sudijske trojke, koja je u nekoliko veoma važnih trenutaka oštetila visočku ekipu. No, ipak iskustvo i visinska nadmoć Travnika, te umor Visočana, bili su glavni faktori teškog pobjede Travničana, pri konačnom rezultatu od 108:65.

Najistaknutiji u redovima Visočana na ovoj utakmici bili su Omanović, sa 19 postignutih poena, Drpljanin, sa 12 poena, te Burgijašević koji je dodao 10 poena. S druge strane, u redovima travničke ekipe, najistaknutiju rolu odigrao je Škaljo, koji je sa 26 poena predvodio svoju ekipu do druge pobjede u ovoj sezoni.

kk travnik kk visoko (2)U kratkom telefonskom javljanju za Visoko.co.ba trener Visočana, Avdo Aždajić, kazao je kako u stručnom štabu kluba mogu biti zadovoljni napretkom i timskim zalaganjem, prikazanim u prvom poluvremenu, posebno nakon prošlosedmične partije.

“Uprkos ovom porazu u Travniku mi možemo biti zadovljni napretkom u odnosu igrača prema igri i u timskom zalaganju kompletnog kolektiva. Naravno, pred nama je još mnogo rada, kako bismo u ovoj sezoni izvukli pozitivan kraj, ali vjerujem da, pored finansijskih poteškoća, veoma je teško pronaći motiv za igru. Ljubav prema košarci, koja nas drži sve na okupu, u krugu kluba, sigurno će iznjedriti i dobru igru ove sezone, a samo je pitanje momenta kad će se desiti preokret u našoj igri.” – kazao je Aždajić u telefonskom razgovoru.

U narednom, četvrtom kolu A2 lige – grupa jug, Visočani će na parketu KSC “Mladost” ugostiti svoje kolege iz KK “Radnički” Goražde, koji su u pauzi između dva prvenstva uspjeli dovesti veoma jaka pojačanja, te su čak uspjeli da u svoje redove dovedu i dva američka igrača, koja će znatno doprinijeti poboljšanju u igri. Igrači Radničkog u ovoj sezoni su, do sada, uspjeli napraviti rezultat od 2 pobjede i jednog poraza, te trenutno dijele drugo mjesto tabele sa svojim sugrađanima iz KK “Goražde”.

Ovo će, zasigurno, biti jedna veoma zanimljiva utakmica i eventualna prilika Visočanima da pokušaju povratiti samopouzdanje na domaćem terenu, a stručni štab kluba i igrači već su obećali srčanu igru i zalaganje na terenu, te su pozvali sve navijače i ljubitelje košarke u Visokom da im se pridruže narednog vikenda, kako bi zajedno ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu.