SportRukometFOTO: Bosna Centrotrans u nesretnoj završnici poražena od popularnih Studenata rezultatom 28:31

Analiza utakmice: Nakon izuzetno napetih i uzbudljivih 60 minuta utakmice između dvije Bosne, domaće visočke i gostujuće sarajevske, možemo biti prezadovoljni utakmicom kojom smo gledali, a koja je ponudila mnoštvo dobrih poteza, taktičkih promjena i općenito dobrog rukometa.

Nažalost, igrači visočke Bosne poraženi su rezultatom 28:31, čime su upisali svoj drugi domaći i drugi uzastopni poraz, te će ozbiljan zadatak u narednoj sedmici za trenera Antovića biti povratak psihološke snage i samopouzdanja ekipi, koja je poražena u nesretnoj završnici.

Tokom gotovo cijele utakmice Visočani su održavali svoju prednost ili nisu dopuštali gostima da pređu egal, smirujući tako igru na obje strane. Ne mogu se izdvojiti pojedini periodi utakmice, budući da je gotovo cijela utakmica bila veoma sličnog ritma, sa mnogo tenzija i sukoba među igračima, ali i pritiska publike. Utakmicu je okarakterisao i veliki broj grešaka na obje strane, sigurno presudni statistički parametri bit će veliki broj isključenja i mnogo, mnogo izgubljenih lopti na obje strane, što je kumovalo neizvjesnosti utakmice do posljednjih pet minuta.

Ključni detalj utakmice dogodio se na pet minuta prije kraja, pri rezultatu 26:27, u korist sarajevske ekipe, kada je utakmica prekinuta zbog manjeg ekscesa između publike i sudija. Gotovo pet minuta je trajao ovaj prekid, sve dok navijači koji su stajali iza gola nisu pomaknuti na tribine i upravo nakon tog prekida domaća ekipa je doživjela pad u igri, te nije bilo moguće da se vrate u utakmicu, što su igraći sarajevske Bosne iskoristili kako bi stigli do pobjede, treće ove sezone.

Gledajući pojedinačnu statistiku ove utakmice najbolji pojedinac bio je Marko Dramac na golu gostujuće ekipe, koji je odigrao utakmicu karijere, odbranivši nevjerovatnih 17 šuteva domaćih, čime je totalno zatvorio sve puteve do svoje mreže. Uz njega dobru partiju pružio je i Rahimić, novo pojačanje sarajevske Bosne, koji je zabio 9 golova, a sjajno je igrao i Travančić, bivši igrač visočke Bosne, postigavši 7 golova.

S druge strane, u redovima visočke ekipe, najbolji pojedinci bili su Balta, sa 6 golova, te Imamagić i Bečak sa po 5 golova, ali to nije bilo dovoljno da bi se utakmica preokrenula u korist domaćina. Posebno su večeras zakazali i golmani visočke Bosne, koji nisu pružili pravu partiju, dostojnu pobjede, ali svakako na to je utjecao i crveni karton koji je zaradio prvi golman Bosne Centrotrans, Ismar Hadžić, na dvadeset minuta prije kraja.

Sve u svemu, iako zadovoljni dobrim rukometom, ne možemo biti zadovoljni partijom visočke Bosne, koja je morala bolje odigrati i privesti ovu utakmicu kraju sa pozitivnim ishodom, budući da su igrali protiv ekipe koja je zadnja na tabeli. No, ovo može biti i pokazatelj zaista dobre igre Sarajlija, koji su u prethodnom periodu doveli nekoliko pojačanja i promijenili rukovodstvo kluba.

U narednom kolu, 13. po redu, igrači visočke Bosne će morati da na gostovanju kod ekipe Sloge potraže prekid serije od dva vezana poraza, te će na izvjestan način ova utakmica biti prekretnica za Visočane u potrazi za pozicijom u sredini tabele do zimske pauze.

To bi bilo sve za danas i ovim podatkom ćemo završiti prenos utakmice iz KSC “Mladost” Visoko. Ne propustite naravno da u narednim danima pratite vaš portal Visoko.co.ba, kako biste saznali sve novosti i pročitali izjave predstavnika RK Bosna Centrotrans, nakon doživljenog poraza, a svakako odmorite do naredne sedmice, kada nas očekuje novi izravni prenos utakmice RK Sloga – RK Bosna Centrotrans.

Sa vama je večeras bio vaš komentator Enes Hodžić, a do narednog puta upućujemo vam srdačan sportski pozdrav!

KRAJ UTAKMICE: U veoma nesretnoj završnici utakmice na parketu KSC “Mladost” ekipa RK Bosna Centrotrans poražena je od ekipe sarajevske Bosne, rezultatom 28:31. U nastavku ćemo detaljno analizirati kompletnu utakmicu, prepunu tenzija i velikog broja grešaka, koja je nažalost završena drugim domaćim porazom za igrače RK Bosna Centrotrans.

59’ – Visočani ne mogu u posljednjim minutama, nakon prekida susreta, da povežu konce i smire loptu, te konačno postignu pogodak za smanjenje zaostatka. Balta je šutirao sedmerac koji je sam i izborio, ali iskusni golman Halilović je odbranio i ovo i apsolutno zatvorio mrežu za golove domaće ekipe.

Odmah nakon tog odbranjenog sedmerca igrači sarajevske Bosne postižu pogodak za 4 gola razlike, pri rezultatu 30:26, što primorava trenera Antovića da zatraži time-out kako bi dao posljednje upute i smiri igrače, kako bi se utakmica završila bez incidenata.

56’ – Nekoliko čudnih situacija desilo se u prethodne dvije minute i Visočani su izgubili posljednji napad čudnim spletom okolnosti, što gostujuća ekipa koristi i dolazi do prednosti od 3 gola razlike, što bi moglo biti i presudno u ovoj utakmici, jer je ovo prvo veće vodstvo gostiju na ovom susretu. Rezultat glasi 29:26, ali Rahimić u redovima sarajevske Bosne je isključen i Visočani imaju priliku da se vrate u utakmicu.

54’ – Gotovo pet minuta je trajao prekid utakmice dok se publika, koja je stajala iza gola sarajevske Bosne nije preselila na tribine, zbog manjeg ekscesa sa sudijom koji je stajao pored gola.

Dramac i Hasečić su uspjeli da sačuvaju svoje golove i nema promjene rezultata, te i dalje sarajevska Bosna vodi rezultatom 26:27, ali Visočani imaju napad i priliku da poravnaju rezultat.

50’ – Ušli smo u posljednjih 10 minuta utakmice, a rezultat je ponovo izjednačen na 25:25, te se igra na obje strane terena nekako smirila i čini se da ćemo gledati nešto mirniju završnicu, u odnosu na ostatak utakmice, ali svakako da će biti napeto do kraja i da će se obje ekipe boriti da ostvare prednost i eventualnu pobjedu.

47’ – Sjajni Dramac, na golu Sarajlija, svojom 14. odbranom uspijeva da zaustavi jedan napad domaćih za prednost, ali onda u narednom napadu Čabaravdić svojim trećim golom dovodi domaću ekipu u prednost od 24:23.

Na drugoj strani Travančić ipak poravnava na 24:24.

45’ – Nakon time-out Visočani uspijevaju da postignu pogodak preko Burića, koji poentira za vodstvo od 22:21, uz isključenje Rahimića u redovima sarajevske Bosne. Ovo je čak 7 isključenje za Sarajlije, što dodatno pokazuje količinu napetosti na terenu.

S druge strane gosti griješe u svom napadu, a dobra odbrana Bosne pokazatelj je da je Antović dobro uradio posao na time-outu.

43’ – Bosna iz Visokog dosta nespretno je odigrala posljednjih nekoliko minuta, što su gosti iskoristili za izjednačenje rezultata i trenutni rezultat glasi 21:21, za što je zaslužan Travančić koji je postigao pogodak za izjednačenje. Dosta diskutabilnih sudijskih odluka u ovom posljednjem periodu igre znak su napete igre na terenu, a domaći u ovim trenucima gube prednost na terenu.

Zbog toga Zdenko Antović, trener domaćih, traži time-out da malo smiri tenzije među svojim igračima.

41’ – Igrači gostujuće ekipe uspijevaju da smanje prednost na 2 gola zaostatka, zbog igrača manje na terenu. Upravo iz neiskorištenog napada domaćih stvorila se prilika za igrače sarajevske Bosne, koji postižu pogodak uz prekršaj golmana Hadžića. Hadžić je ovom prilikom zaradio crveni karton, te je isključen iz daljeg toka susreta, a na gol visočke ekipe stat će Pekić.

U ovim trenucima Visočani igraju sa samo četiri igrača na terenu, zbog prethodnog isključenja Omanovića.

39’ – Veliki je broj grešaka koje prave gosti i Visočani uspijevaju da povećaju svoju prednost na četiri gola razlike. Bečak je, iz sjajnog okreta, postigao svoj 5 pogodak, za rezultat 21:17.

U narednom napadu gostiju isključen je Omanović u redovima Visočana, što je već 4 isključenje za visočku ekipu.

37’ – Bosna iz Visokog znatno bolja u nastavku i domaći igrači pogađaju sve svoje šuteve, a gosti ne uspijevaju da pronađu rješenja u odbrani.

Burić je, pri rezultatu 19:17 uspio izboriti i sedmerac za svoj tim, te iz sedmerca Balta visočku Bosnu dovodi u prednost od tri gola razlike, pri rezultatu 20:17.

Gosti su u ovim trenucima kompletirani.

35’ – Visočani u nastavku koriste sve prilike koje im se pružaju, a posebno se razigrao Burić u redovima domaćih, koji je postigao dva vezana pogotka. U narednoj akciji sjajni Balta i Bečak kombinuju, za prednost Visočana od 18:16.

Gosti ne uspijevaju da pronađu rješenja u napadu, ali ni u odbrani, što dovodi do tenzija i isključenja Travančića, te će gosti nastaviti sa igračem manje u naredne dvije minute.

33’ – Nakon prvih nekoliko napada nije bilo promjene u rezultatu, ali poslije greške gostiju Visočani uspijevaju pravom bombom Burića otvoriti drugo poluvrijeme i trenutni rezultat glasi 16:15.

31’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme doista zanimljive utakmice između dvije Bosne, visočke i sarajevske. Pred nama je sigurno trideset veoma uzbudljivih minuta, stoga pratite dešavanja na terenu, samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba.

Također, ovu utakmicu možete pratiti u izravnom prenosu u programu BHT1 televizije.

Prvi napad imaju gostujući igrači, koji će pokušati stići do prednosti u prvom napadu.

Analiza prvog poluvremena: Doista je teško pratiti sve detalje igre u prvom poluvremenu, koja je okarakterisana brzom tranzicijom iz napada u odbranu na obje strane i velikim brojem grešaka, isključenja i tenzija na terenu, što svakako karakterište jedan derbi susret, između dva stara rivala.

Sudije su imale pune ruke posla i veoma težak zadatak u prvom poluvremenu, ali su realno uspjeli da sačuvaju konce u svojim rukama i da zadrže podjednake sudijske kriterije na oba kraja terena.

Trener domaćih Antović svakako može biti ljut na svoju ekipu, koja nije uspjela da realizuje svaku igračku prednost na terenu, a kojih je bilo mnogo, što su gosti koristili za preokret rezultata i konačno izjednačenje.

Pojedinačno najbolji pojedinci u redovima visočke Bosne su Hadžić sa 5 odbrana, od kojih je jedna odbrana sedmerca, te Imamagić sa 5 postignutih pogodaka, kao i Balta i Bečak sa po 3 postignuta pogotka.

S druge strane, u redovima sarajevske Bosne najbolji je bio golman Dramac, koji je upisao čak 9 veoma dobrih odbrana.

I na kraju domaći su ostali bez jednog od standardnih igrača, Hrnjića, koji je povrijedio koljeno u jednom duelu, te neće moći nastaviti utakmicu.

Uskoro nas očekuje nastavak ove uzbudljive utakmice, stoga ostanite uz Visoko.co.ba kako bismo zajedno ispratili ovaj susret do kraja.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Nakon prvih 30 minuta, veoma brze i razuzdane igre, prepunih grešaka i tenzija na obje strane možemo kazati da gledamo zaista dobar rukomet danas u Visokom. Sudije su imale pune ruke posla u dosadašnjem toku susreta, a dodatno im je otežavalo posao to što nijedna ekipa nije mogla da napravi konkretan preokret.

Zadnji minut prvog poluvremena označila su dva isključenja za goste, koja su zaradili Balta i Travančić, zbog nesmotrene igre 21 sekundu prije kraja poluvremena, a na drugoj strani isključen je Balta, u redovima visočke Bosne.

Ipak, rezultat od 15:15 pokazuje realno stanje na terenu u prvom poluvremenu i dosta napetu, izjednačenu igru u prvom poluvremenu.

29’ – Veoma izjednačena igra na obje strane pri kraju prvog poluvremena. Redaju se golovi na obje strane i rezultat od 15:15 govori o izjednačenosti igre.

Do kraja poluvremena domaći će imati napad da sa vodstvom odu na odmor.

27’ – Domaća ekipa u svim situacijama kada ima igrača više na terenu ne uspijeva iskoristiti prednost i pogoditi za promjenu rezultata. S druge strane gosti uspijevaju da zabiju u nekoliko takvih situacija i onda je potreban brz napad za pogodak.

U ovim trenucima kompletirana je gostujuća ekipa, koja zbog nespretnosti domaćih igrača u napadu uspijevaju stići do prednosti pri rezultatu 14:13.

25’ – Gledamo veliki broj grešaka na obje strane i sjajne odbrane oba golmana, koji su večeras na visini zadatka. Pozitivna vijest za Visočane jeste da povreda Balte nije ozbiljnija i on se već vratio u igru, pri rezultatu 12:12.

Također, upravo je isključen i golman gostiju, Dramac, zbog prigovora sudijama i gosti ponovo igraju sa igračem manje.

23’ – Visočani su, nakon povratka Burića, kompletirani i imaju igrača više u ovom trenutku, ali ne koriste tu prednost u svoju korist, te gosti sa dva brza napada i serijom 3:0 dolaze do izjednačenja od 11:11.

21’ – Veliki je broj grešaka gostiju, koje se redaju pred golom Visočana, ali ipak domaći igrači ne koriste svoje prilike u napadu, zbog čega se otvara prostor da se naprave greške i u odbrani. Zbog jedne takve situacije isključen je Burić, u redovima domaćih i Visočani igraju sa igračem manje, ali već u sljedećem napadu na drugoj strani isključen je i Balta, te je omjer snaga isti na obje strane.

Trenutni rezultat glasi 11:9, a gosti imaju priliku da iz ovog napade smanje razliku.

20’ – Bosna iz Visokog prvi put uspijeva da se odvoji na 3 gola razlike. Trenutni rezultat je 11:8, a Visočani su sjajnim napadom, nakon greške gostiju, uspjeli da realizuju preko Bečaka svoju priliku.

Nakon ovog gola zatražen je time-out sa klupe gostiju.

19’ – Nakon napada gostiju, koji nisu uspjeli realizirati svoju priliku, Hrnjić iz redova visočke Bosne ostao je da leži na terenu. Čini se da se radi o nešto težoj povredi lijevog koljena, ali nadamo se da će se Hrnjić uskoro vratiti na parket i dati svoj doprinos u igri domaćih.

U narednom napadu domaći uspijevaju da realiziraju svoju priliku i povise prednost na 10:8, ali je u tom napadu povrijeđen Balta iz redova visočke Bosne, koji leži na parketu dok mu se ukazuje pomoć. Čini se da je i on teže povrijeđen, a radi se o povredi desnog skočnog zgloba, što bi moglo značiti kraj utakmice za Hrnjića i Baltu i znatno oslabljenje kako napada, tako i odbrane domaćih.

Znakovita je i podrška velikog broja navijača, koji bodre Visočane do pobjede.

17’ – Gledamo veoma brzu igru, ali oba golmana večeras brane dosta dobro. U dva navrata na obje strane gledali smo sjajne odbrane gostujućeg golmana Dramca i domaćeg golmana Hadžića. Hadžić je u dosadašnjem toku ipak upisao samo 2 odbrane.

Na drugoj strani Šahinović zarađuje isključenje i domaći u ovom trenutku igraju sa igračem više na terenu.

Prepuna dvorana je pokazatelj važnosti ove utakmice i rivaliteta koji vlada između ove dvije ekipe. U jednom trenutku utakmica je prekinuta nakratko kako bi se domaća publika upozorila da ne koristi pištaljke.

Trenutni rezultat je 9:8, a gosti imaju napad sa igračem manje.

15’ – Novi, treći po redu sedmerac za sarajevsku Bosnu, koji uspijevaju realizirati gosti za izjednačenje pri rezultatu 7:7. Sjajnu partiju pruža golman gostiju, Dramac, koji je u dosadašnjem toku utakmice upisao čak 5 odbrana.

13’ – Drugi sedmerac za Bosnu u ovim trenucima realizira Balta svojim prvim pogotkom. Trenutni rezultat glasi 7:6 nakon što su u narednom napadu gosti preko Vojnovića postigli pogodak.

Oba sedmerca u redovima Bosne “skrivio” je Travančić, a možemo kazati da brza igra i tranzicija iz odbrane u napad obje ekipe utječe na veliki broj grešaka na obje strane.

10’ – Prvi sedmerac u dosadašnjem toku utakmice za Bosnu iz Visokog. Skopljak nije uspio realizirati ovaj pokušaj, a Dramac na golu sarajevske Bosne sjajno brani danas. No, kao i u proteklih 10 minuta gostujući igrači gube loptu i ne uspijevaju realizirati dobar posao u odbrani.

8’ – Igrači sarajevske Bosne ne uspijevaju iskoristiti igračku prednost na terenu iz dva napada, ali zato Visočani odmah po povratku igrača pogađaju za vodstvo, od 5:3. U narednom, brzom napadu Sarajlija prednost Bosne smanjena na 5:4.

6’ – Pet minuta igre bilo je dovoljno da gosti izbore 2 sedmerca, od kojih realiziraju jedan za rezultat 3:3, ali danas sjajni Imamagić iz brze tranzicije ponovo domaći tim dovodi u vodstvo od 4:3. Ipak, na drugoj strani Imamagić zarađuje i isključenje zbog grube odbrane i Bosna u ovim trenucima igra sa igračem manje.

3’ – Nakon primljenog pogotka Visočani su uspjeli da postignu pogodak iz narednog napada, za vodstvo od 2:1, nakon čega u narednom napadu golman domaćih, Hadžić, zbog prigovora dobija žuti karton i gosti uspijevaju izboriti sedmerac, koji ne uspijevaju realizirati, dok na drugoj strani Imamagić zabija za vodstvo domaćih od 3:2.

1’ – Prije nekoliko trenutaka počela je utakmica izmešu RK Bosna Centrotrans i RK Bosna Sarajevo, na parketu KSC “Mladost” u Visokom. U prvom napadu Visočani su uspjeli realizirati svoju priliku, te je Imamagić poentirao za 1:0, ali već u sljedećem napadu igrač sarajevske Bosne, porijeklom iz Visokog, Eldin Travančić, pogađa za poravnanje od 1:1.

________________________________________________________________

Duel starih rivala, visočke i sarajevske Bosne, koji je na programu 12. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, a koji se od 15:30 sati odigrava na parketu KSC “Mladost” Visoko, pobudio je veliku pažnju rukometne javnosti u Visokom i BiH. Mlada visočka ekipa danas će ugostiti Studente u pokušaju da se nastavi niz pobjeda na domaćem terenu, te smo sigurni da nas očekuje veoma dobra utakmica i borba obje ekipe za pobjedu.

Naravno, kao i svakog vikenda, utakmicu RK Bosna Centrotrans – RK Bosna Sarajevo moći ćete pratiti uživo, u tekstualnom prenosu, samo na vašem portalu Visoko.co.ba, a također vrijedi napomenuti da izravni prenos utakmice iz Visokog možete gledati i u programu BHT 1.

Kako bismo adekvatno najavili ovu utakmicu kazat ćemo nešto više i o učinku obje ekipe u dosadašnjem toku prvenstva.

Gosti iz Sarajeva, koji do pred sami početak prvenstva nisu uopće znali da li će nastupati ove sezone u društvu najboljih, nisu se baš proslavili u dosadašnjem toku prvenstva. Svega dvije pobjede i jedan remi su postignuća ove ekipe, koja vodi borbu sa finansijskim poteškoćama, kao i sa rukovodstvom, koje je prije nekoliko dana promijenjeno. No, dobru utakmicu sigurno možemo očekivati danas u Visokom, budući da se radi o duelu dva stara rivala, ali i zbog činjenice da je kolektiv RK Bosna Sarajevo u posljednjih nekoliko kola obogaćen sa dodatnim pojačanjima, koja daju značajan doprinos i zbog čega su ostvarili trijumf u prethodnom kolu, nad ekipom Konjuha. Sigurno će gosti na ovoj utakmici tražiti nastavak dobre igre i prvu pobjedu u gostima, te je to garant dobrog rukometa danas u Visokom.

S druge strane Visočani su u nešto boljoj poziciji ove sezone i mogu se smatrati favoritima u ovoj utakmici, posebno zbog činjenice da su u dosadašnjem toku sezone samo jednom poraženi pred svojom publikom i to u prvom kolu, od prvoplasiranog Izviđača. Ipak, nesigurna igra i čak pet poraza, uz jedan remi, mogu narušiti samopouzdanje mlade visočke ekipe, koja muku muči sa utakmicama u gostima i zbog kojih su do sada ostvarili učinak od 13 bodova.

No, sve u svemu, očekuje nas zanimljivo sportsko popodne u Visokom, kada ćemo pratiti utakmicu RK Bosna Centrotrans – RK Bosna Sarajevo, te se nadamo veoma dobrom rukometu na parketu KSC “Mladost” Visoko.

Stoga, ne propustite da budete uz vaš portal Visoko.co.ba od 15:30 sati, kako biste pratili uživo razvoj situacije na terenu.